- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyAplikace bez Cloud Native a umělé inteligence jsou jako kytky bez vody

Aplikace bez Cloud Native a umělé inteligence jsou jako kytky bez vody

Při sledování současných firemních trendů se nám chce říci: Kolik máte aplikací, tolikrát jste manažerem. Transformace známého rčení je zcela na místě. Vývoj mobilních a webových aplikací jde kupředu a firmy či podnikatelé nepřemýšlí, zda je nasadit, ale kde všude by ještě mohly pomoci. Šetří tak peníze, mají pulsující vztah se svými zákazníky a rychleji rozvíjí své aktivity. Samozřejmě ruku v ruce s Cloud Native.

A právě u Cloud Native se zastavíme jako první. Jde totiž o revoluční nástroj, díky kterému se „rodí“ webové i mobilní aplikace jako houby po dešti. Přesně podle vašich přání a s jistotou, že při jakýchkoliv změnách budou velmi rychle upraveny. Už dávno totiž odzvonilo monolitické struktuře, kde se kódy nacházely v jednom velkém bloku a jejich úprava trvala týdny, možná i déle. Teď máte vše pod kontrolou.

Desatero výhod Cloud native při vývoji webových a mobilních aplikací:

1.      Vyberete si přesně ty funkcionality, které potřebujete. Takříkajíc je poskládáte jako puzzle.

2.      Rozhodnete se nějakou funkci přidat či ubrat? Žádný problém!

3.      Úpravy probíhají snadno a ve velmi krátkém čase, protože se podíváte přesně do mikroslužby nebo kontejneru, který potřebujete.

4.     Cloud native aplikace se lehce upravují i za provozu, uživatel si ničeho nevšimne.

5.      Je velmi flexibilní a ideální pro nové apky, kdy potřebujete základní verzi vyzkoušet a po čase na základě analýz určit její další směr.

6.      Automatické škálování zajišťuje, že platíte jen za využitý prostor. Náklady si navíc upravíte i podle výsledků analýz.

7.      Reaguje na požadavky uživatelů. Je jich více? Nevadí, rychlost jim zůstane. 

8.      Spoustu úloh je automatizovaných, což šetří váš čas a minimalizuje lidskou chybovost.

9.      Technologii zajišťují třetí strany, takže nemusíte vyvíjet vše od nuly. Ideální nejen pro začínající firmy. Ušetřené peníze se hodí každému.

10.  Perfektní zabezpečení, které reaguje na požadavky uživatelů. Roste objem dat? Pak tomu odpovídají i bezpečnostní prvky, které se automaticky přizpůsobí. 

Jak se více vcítit do zákazníků, to je oč tu běží

Cloudové úložiště je tedy v dnešní době samozřejmostí. Vývoj mobilních aplikací čím dál častěji pracuje s umělou inteligencí (AI) a produkty IoT. Je to díky touze po co největší automatizaci a „scanování“ potřeb zákazníků. Do karet nám hraje i rychlejší síť 5G, která umožňuje dát do aplikace zajímavé a náročnější prvky, které ještě více prohlubují kontakt s uživateli a díky originalitě a zpětným reakcím přesně víte, co se jim líbí, co potřebují, po čem touží, co nefunguje… Každé „mrknutí“ apky směrem k uživateli a jeho zpětná reakce zvyšuje váš konkurenční náskok.

Co takhle propojit web s mobilem?

Pokud si říkáte, že potřebujete webovou aplikaci a váháte, zda budete mít v rozpočtu místo i na mobilní apku, řešením může být progresivní webová aplikace, které se stala hitem před třemi lety a stále je trendy (zejména uvnitř firem). Jednoduše řečeno jde o web, který se sám stáhne do mobilu a převede do podoby apky s tím, že v telefonu běží mnohem rychleji, než kdybyste si otevřeli klasický web, přitom funkce jsou typické právě pro nativní aplikaci. Výhodou je, že při vývoji ušetříte čas i peníze. 

Ať už budete mít progresivní nebo nativní apku v rámci firmy, díky zmiňované silnější síti můžete například najít historii zákazníka na dvě kliknutí a okamžitě reagovat na schůzkách při nečekaných dotazech jen s mobilem v ruce. Využití je bezbřehé…

Když si robot poradí, člověk dělá něco užitečnějšího

Umělá inteligence samozřejmě není jen záležitostí nativních apek, ale ovládla také vývoj webových aplikací, kde se stává téměř nutností. Důvodů je hodně, ale zkusme něco viditelného na první pohled. Určitě jste si v posledních měsících všimli nárůstu chatovacích robotů, tzv. chatbotů, kteří dokáží přivítat návštěvníka a zareagovat na jeho otázky. Jestliže odpovídají na základě kontextu, jde právě o AI. Jinde se využívá předem nastavený scénář, který počítá s nejvíce pravděpodobnými otázkami. Bude ale zajímavé sledovat, kam se v této oblasti vývojáři posunou v roce 2024.

Buďte u toho s námi! Jsme tým profesionálů z Think Easy, kteří IT novinkami žijí dnem i nocí a rychlostí blesku je uvádí do praxe. Zavolejte nám, nebo pošlete svůj nápad či problém. Zajistíme vše od první analýzy, přes vývoj aplikací, až po marketing a bezpečnost. 

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek