- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceFitch stahuje rating developerské skupiny China Evergrande

Fitch stahuje rating developerské skupiny China Evergrande

Renomovaná agentura Fitch Ratings ve čtvrtek oznámila, že se rozhodla stáhnout ratingové hodnocení zadlužené developerské skupiny China Evergrande a jejích dvou dceřiných společností, jelikož se tyto firmy přestaly podílet na procesu. TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.

Fitch loni v prosinci snížila rating Evergrande a jejích dceřiných společností Hengda Real Estate Group a Tianji Holding na úroveň omezené platební neschopnosti (restricted default), přičemž uvedla, že nesplnily své závazky vyplývající ze zahraničních dluhopisů.

Fitch ve svém prohlášení ve čtvrtek uvedla, že už nemá dostatek informací k udržení ratingu Evergrande, nejzadluženějšího developera na světě s dluhem více než 300 miliard USD (280,06 miliardy eur) a dvou jeho dceřiných společností.

„V souladu s tím už Fitch nebude poskytovat ratingy ani analytické pokrytí pro Evergrande a její dceřiné společnosti,“ dodala agentura.

Skupina Evergrande, která má problémy s vyplácením dodavatelů a realizací bytových projektů, se stala ukázkovým příkladem krize čínského realitního sektoru, přičemž se potácela od jednoho zmeškaného termínu splatnosti dluhu k druhému.

Společnost zvažuje vyplacení zahraničních držitelů veřejných dluhopisů, kterým dluží přibližně 19 miliard USD, hotovostními splátkami a vlastním kapitálem dvou z jejích divizí kótovaných na burze v Hongkongu, informovala agentura Reuters minulý měsíc.

Falling behind with rent. Concerned worried young married couple sitting on sofa at home office studying paper letters from bank informing about debt bankruptcy financial loss unprofitable investment

Zahraniční dluh skupiny v hodnotě 22,7 miliardy USD včetně půjček a soukromých dluhopisů se po zmeškání platebních závazků koncem loňského roku považuje za nesplacený. V březnu společnost uvedla, že do konce července představí předběžný návrh na restrukturalizaci dluhu.

Ratingové agentury včetně S&P koncem loňského roku snížily rating Evergrande na úroveň „částečné platební neschopnosti (selective default) po zmeškání splátky z dluhu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek