- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyŠroubový kompresor: Výkonný a spolehlivý nástroj zejména pro průmysl

Šroubový kompresor: Výkonný a spolehlivý nástroj zejména pro průmysl

Nabídka kompresorů je pestrá, využití najdou v malých hobby dílnách, ale i autoservisech a velkých halách s automatizovanými linkami. Právě pro náročný provoz je skvělý šroubový kompresor, který je praktický, spolehlivý a efektivní.

Výkonný pomocník

Mezi profesionální kompresory lze zařadit ty pístové a šroubové. Mnohdy je tou nejlepší volbou právě šroubový kompresor. Oproti pístovému zde nenajdete žádný píst, navíc obsahuje méně pohyblivých dílů. Právě v tom spočívá jedna z velkých výhod – tišší chod bez rázů a vibrací. Mezi další významné benefity pak patří vyšší odolnost a větší životnost, celkově jde o větší zařízení, které najde uplatnění zejména v průmyslových provozech.

Správný výběr

Pokud prohlížíte různé kompresory, možná váháte, který vybrat. Důležitých parametrů je hned několik, jedním z nich je obsah oleje. Ten slouží k mazání stroje a odvodu tepla. Z kompresoru vychází čistý vzduch – olej je oddělen a vzduch navíc prochází před vzduchový filtr. Druhou variantou jsou pak šroubové kompresory chlazené vstřikováním kapaliny. Do náročných provozů je vhodnější volbou olejový kompresor, je tedy třeba zvážit, k čemu ho budete využívat.

Dlouhodobý provoz

Zejména u olejových kompresorů je důležité, abyste je příliš často nevypínali a nezapínali. Mnohem vhodnější jsou šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz. Vyhnete se tak chladnutí oleje, nedostane se do něj vlhkost. V opačném případě vzniká nežádoucí emulze, která zkracuje životnost stroje. Proto je tento typ kompresoru vhodný zejména tam, kde je nutná nepřetržitá dodávka stlačeného vzduchu.

Kompresor patří mezi nepostradatelný nástroj v mnoha oblastech. Ovšem zejména v průmyslu oceníte výkonné stroje – těmi jsou právě šroubové kompresory, které spolehlivě dodávají stlačený vzduch.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek