- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodySvařovací technika: Jak vybrat tu pravou svářečku?

Svařovací technika: Jak vybrat tu pravou svářečku?

Pokud vybíráte novou svářečku, může být složité zorientovat se ve velmi široké nabídce. Ovšem abyste našli zařízení, které plně vyhoví vašim potřebám, stačí se držet pouze několika základních tipů.

Svářecí technika

Při výběru svářečky byste měli vycházet z toho, jaký materiál chcete primárně svařovat. Zatímco metoda MIG/MAG se hodí pro svařování tlustých materiálů, na tenké materiály je vhodnější metoda TIG. Pokud hledáte univerzální řešení, se kterým nebudete limitováni vybranými metodami, zvolte svářecí invertor. Invertorová svářecí technika umožňuje snadnou změnu parametrů, můžete si tak vybrat z různých metod svařování.

Rozměry

Rozměry svářečky mohou být také klíčovým parametrem. Pokud víte, že svářečka bude pouze stát v dílně a nebudete ji potřebovat přemísťovat, pak nemusíte velikost a hmotnost svářečky moc zkoumat. Ovšem pokud potřebujete praktickou svářečku, kterou lze přenášet z místa na místo, rozhodně se vyplatí vybírat z menších zařízení. I v tomto případě tak lze doporučit svářecí invertor, který je lehký a má menší rozměry. Můžete ho tak vzít snadno s sebou.

Svařovací technika

Důležitými parametry při výběru jsou svářecí proud a zatěžovatel svářečky. Potřebný svářecí proud lze snadno odhadnout – stačí hodnotu průměru elektrody, kterou budete používat, vynásobit 40. Získáte tak přibližnou představu, jaký svářecí proud bude muset svařovací technika dodat. Zatěžovatel svářečky pak určuje, kolik minut můžete nepřetržitě pracovat a kolik minut pak svářečka potřebuje na chlazení. Při 30% zatěžovateli tedy můžete tři minuty svařovat, přičemž sedm minut se stroj musí chladit.

Nabídka svářeček je rozmanitá, nabízí tak výběr pro každého. Invertorové svářečky jsou univerzální, díky čemuž jsou velmi oblíbené, ovšem vybírat můžete i z dalších možností.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek